Twój pierwszy raz czyli witaj na stronie Festiwalu Praskiego !

Nie, nie to nie będzie tekst o tym o czym być może myślałeś :). Ale będzie o czymś też ważnym !

Bez względu na to czy wpadłeś tu tylko na chwilę z ciekawości, celowo na dłużej lub przypadkiem cieszymy się że dotarłeś na naszą stronę. Chcielibyśmy abyś przed dalszym przeglądaniem jej zawartości poświęcił minutę na przeczytanie tego tekstu W kilku słowach spróbujemy wyjaśnić Ci o co tutaj chodzi i po co w ogóle taki portal.

W całej mnogości różnych informacji i materiałów jakie tu znajdziesz jest pewna generalna reguła. Chcemy wskazać drogę tym którzy zabłądzili. Być może do takich osób się nie zaliczasz ale już sam fakt że zajrzałeś na stronę o chrześcijańskim rapie wskazuje na to że gdzieś zetknąłeś się z tą muzyką, coś cię w niej zainteresowało lub zaintrygowało i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej. A to już mówi sporo na Twój temat. Jedno jest pewne: bez względu na powód dla którego tutaj jesteś zrobiłeś krok w dobrym kierunku.

Na wstępie zaznaczmy że to wbrew pozorom nie jest serwis stworzony na potrzeby grzecznych i ułożonych chłopców i dziewczyn słuchających religijnej muzyki. Ten portal oprócz promowania muzyki ma za zadanie przybliżenie generalnej odpowiedzi na pytanie “jak żyć ?”. Jak to w życiu bywa, genialne rozwiązania są najczęściej bardzo proste. Bo najlepiej żyć z Chrystusem. Prawda że się nie wysililiśmy ?

Ale po co się wysilać i wymyślać proch skoro prawda leży jak na dłoni i wystarczy po nią sięgnąć ? Jezus Chrystus i jego życie są genialną w swojej prostocie odpowiedzią na to pytanie. Wystarczy wziąć Biblię do ręki i naśladować Pana Jezusa. Skrótowo mówiąc nikt Ci tutaj niczego więcej nie zaproponuje. To jest “tylko tyle” albo “aż tyle”. Czy są jakieś inne drogi ? Pewnie tak, ale nie mieliśmy okazji ich wypróbować więc ich nie polecamy. Ktoś może nam zarzucić światopoglądowe ograniczenie. Może i tak to wygląda ale wolimy patrzeć na świat przez pryzmat Bożej miłości niż codziennie zakładać inne okulary i w końcu stracić wzrok.

Wszystko co znajdziesz na tej stronie i być może nie do końca rozumiesz podporządkowane jest tej właśnie zasadzie i gwarantujemy Ci że jeśli znajdziesz w sobie determinację aby doczytać do końca, zrozumiesz co mamy na myśli.

Skoro już wyjaśniliśmy główną ideę tego serwisu możemy zabrać się za nawigowanie po treści. Ponieważ słowo mówione a nawet ruchome przemawia najsilniej zapraszamy Cię do posłuchania co mają do powiedzenia na ważne tematy życiowe muzycy których repertuar polecamy i promujemy tutaj: http://festiwalpraski.pl/strefa-wiary/swiadectwa/

Jeśli już zapoznałeś się ze świadectwami czyli historiami życia osób które doświadczają Boga czas na coś bardziej muzycznego. Zapraszamy do sekcji z wideoklipami sceny rapu chrześcijańskiego w Polsce tutaj: http://festiwalpraski.pl/wideorelacje/

Niektóre z powyższych utworów możesz ściągnąć bezpłatnie w formacie mp3 i cieszyć się nimi na co dzień w telefonie lub komputerze tutaj: http://festiwalpraski.pl/strefa-muzyki/download/

Jeśli dotarłeś do tego miejsca to już pewnie wiesz że przyczyn twoich porażek należy upatrywać w duchowym stanie który nazywamy grzechem. W raju stało tylko jedno zakazane drzewo i 2 osoby a mimo to i tak na nie trafili. Współczesny świat przypomina las takich drzew. Na każdym kroku na nie wpadamy i ulegamy różnym pokusom. Sięgamy po zakazane owoce w postaci toksycznych artykułów: nikotyny, alkoholu, narkotyków, pornografii, kłamstw, agresji lub wymówek dla naszych zaniedbań. “Toksycznych” bo wpływają na nasze życie jak trucizna. Na szczęście jest na nią antidotum. Na pewno domyślasz się już o KOGO chodzi.

Mamy nadzieję że po lekturze tego tekstu i przeklikaniu odnośników rzeczywistość wyda ci się bardziej pozytywna niż jeszcze pół godziny temu. Głowa do góry. Przyszłość niesie dużo dobrych rzeczy. Teraz wszystko zależy od Ciebie. Jak już wspomnieliśmy nie jest to serwis rozrywkowy. Choć nie brak tu fajnych multimediów, a całość utrzymana jest w luźnej konwencji to na chwilę musimy to wyłączyć i wyciszyć umysł. Poczujesz się niewygodnie ale to normalne. Bo widzisz – musisz podjąć decyzję. Niekoniecznie teraz i w tej sekundzie. Ale prędzej czy później będziesz musiał zdecydować którą drogę obrać przez życie. Teraz gdy wiesz już trochę więcej, nie powinno być to trudne. Nasza rola się tu kończy. Reszta to twoja osobista decyzja. Możesz podjąć wyzwanie zawarte w przesłuchanych kawałkach i świadectwach lub zbagatelizować temat. Pamiętaj jednak że w życiu zbieramy to co siejemy i zawsze ponosimy konsekwencje naszych decyzji: dobrych lub złych.

Dobrze jest obejrzeć stronę w internecie ale czasem dobrze jest spotkać się osobiście. Oprócz prowadzenia tej strony prowadzimy również działania w zakresie organizowania koncertów i imprez młodzieżowych, spotkań profilaktycznych w szkołach, instytucjach wychowawczych i penitencjarnych, oraz wsparcia dla osób uzależnionych.

Blisko współpracujemy z Kościołem Zielonoświątkowym Zbór Stołeczny w Warszawie do którego zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, pochodzenie i przekonania w każdą niedzielę o godz 10.00 lub środę o godz. 18.00.

W ramach Siennej funkcjonują również dwie grupy młodzieżowe tj Warszawski Skład Soli gdzie zapraszamy gimnazjalistów i licealistów oraz Warszawski Skład Kamieni gdzie zapraszamy studentów oraz młodych dorosłych. Szczegółowe informacje o miejscach i godzinach spotkań zamieszczane są w podanych odnośnikach.

Chcesz abyśmy odwiedzili Twoją szkołę, ośrodek, organizację ? Tutaj znajdziesz więcej informacji.

Jeśli masz jakieś pytania, problemy, pomysły nie wahaj się skontaktować z nami pod adresem info@festiwalpraski.pl lub przez nasz profil fb.

Przede wszystkim jednak weź Biblię do ręki i otwórz nowy rozdział swojego życia. Zapoznaj się osobiście z tym co Bóg ma Ci dzisiaj do przekazania i przekonaj o Jego wielkiej miłości do Ciebie oraz mocy zmieniającej nawet to czego po ludzku zmienić się nie da. Przekonaj się że dla wierzącego nie ma nic niemożliwego i zobacz że z Chrystusem nawet najśmielsze marzenia przekuwają się w rzeczywistość !

Prawdziwa miłość jedno ma imię i jest nim imię JEZUS !

“Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.” [Ew. Jana: 3,16]