Twój pierwszy raz czyli witaj na stronie Festiwalu Praskiego !

Nie, nie to nie będzie tekst o tym o czym być może myślałeś :). Ale będzie o czymś też ważnym !

Bez względu na to czy wpadłeś tu tylko na chwilę z ciekawości, celowo na dłużej lub przypadkiem cieszę się że dotarłeś na tą stronę. Chciałbym abyś przed dalszym przeglądaniem jej zawartości poświęcił minutę na przeczytanie tego tekstu W kilku słowach spróbuję wyjaśnić Ci o co tutaj chodzi i po co w ogóle taki portal.

W całej mnogości różnych informacji i materiałów jakie tu znajdziesz jest pewna generalna reguła. Chcemy pomóc tym którzy się nie za dobrze mają. Być może do takich osób się nie zaliczasz ale już sam fakt że wpadłeś na stronę o chrześcijańskim rapie wskazuje na to że albo jesteś chrześcijaninem który słucha takiej muzyki, albo słuchasz podobnej muzyki i chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o jej “chrześcijańskiej odmianie”. A to już mówi sporo na Twój temat. Jedno jest pewne: bez względu na powód dla którego tutaj jesteś zrobiłeś krok w dobrym kierunku.

Na wstępie zaznaczę że to wbrew pozorom nie jest serwis stworzony na potrzeby grzecznych i ułożonych chłopców i dziewczynek słuchających tylko religijnej muzyki. Ten portal ma za zadanie przybliżenie odpowiedzi na pytanie “jak żyć ?” tym którzy tej drogi jeszcze nie znają. Jak to w życiu bywa, genialne rozwiązania są najczęściej bardzo proste. Bo najlepiej żyć z Chrystusem. Prawda że się nie wysiliłem ?
Ale po co się wysilać i wymyślać proch skoro prawda leży jak na dłoni i wystarczy po nią sięgnąć ? Jezus Chrystus i jego życie są genialną w swojej prostocie odpowiedzią na to pytanie. Wystarczy wziąć Biblię do ręki i naśladować żywego Nauczyciela. Skrótowo mówiąc nikt Ci tutaj niczego więcej nie zaproponuje. To jest “tylko tyle” albo “aż tyle”. A czy są jakieś inne drogi ? Pewnie tak, ale nie miałem okazji ich wypróbować więc ich nie polecam. Ktoś może mi zarzucić światopoglądowe ograniczenie. Może i tak to wygląda ale wolę patrzeć na świat przez pryzmat Bożej miłości niż codziennie zakładać inne okulary i w końcu stracić wzrok.

Wszystko co znajdziesz na tej stronie i być może nie do końca rozumiesz podporządkowane jest tej właśnie prawdzie i gwarantuje Ci że jeśli znajdziesz w sobie determinację aby przebrnąć razem ze mną przez niniejszy tekst, zrozumiesz i poczujesz dokładnie co mam na myśli.

Skoro już wyjaśniliśmy główną ideę tego serwisu możemy zabrać się za nawigowanie po zamieszczonej w nim treści. Ponieważ słowo mówione a nawet ruchome przemawia najsilniej zapraszam Cię do posłuchania co mają do powiedzenia na ważne tematy życiowe muzycy z którymi współpracujemy pod tym linkiem: http://festiwalpraski.pl/strefa-wiary/swiadectwa/

Jak już zapoznasz się z tzw świadectwami czyli historiami życia czas na coś bardziej muzycznego. Zapraszam do sekcji z najlepszymi wideoklipami sceny chrześcijańskiego hh w Polsce pod tym adresem: http://festiwalpraski.pl/wideorelacje/

Niektóre z powyższych utworów możesz ściągnąć bezpłatnie w formacie mp3 i cieszyć się nimi na co dzień w telefonie lub komputerze klikając tutaj: http://festiwalpraski.pl/strefa-muzyki/download/

Jeśli rzetelnie dotarłeś do tego miejsca na pewno już wiesz że przyczyna twoich niepowodzeń może tkwić w tobie i nazywać się grzech. W raju stało tylko jedno zakazane drzewo i 2 osoby a mimo to i tak na nie trafili. Współczesny świat przypomina las takich drzew. Na każdym kroku się o nie potykamy, ulegamy różnym pokusom. Sięgamy po zakazane owoce w postaci toksycznych artykułów jak nikotyna, alkohol, narkotyki, pornografia, kłamstwo, przemoc lub wymówka dla naszych zaniedbań. “Toksycznych” bo wpływają na nasze życie jak trucizna. Na szczęście jest na nią antidotum. Na pewno domyślasz się już o KOGO chodzi.

Mam nadzieję że po lekturze tego tekstu i przeklikaniu odnośników życie wydaje ci się ciekawsze i bardziej pozytywne niż wcześniej. Głowa do góry. Przyszłość niesie dużo dobrych rzeczy. To jednak dopiero początek. Teraz wiele zależy od Ciebie. Jak już wspomniałem nie jest to serwis rozrywkowy. Choć nie brak tu fajnych multimediów, a całość utrzymana jest w luźnej konwencji to na chwilę musimy to wyłączyć i wyciszyć umysł. Poczujesz się niewygodnie ale to normalne. Bo widzisz – musisz podjąć decyzję. Niekoniecznie teraz i w tej sekundzie. Ale prędzej czy później będziesz musiał samemu zdecydować jak żyć. Teraz gdy wiesz już trochę więcej, nie powinno być to trudne. Nasza rola się tu kończy. Reszta to twoja osobista decyzja. Możesz podjąć wyzwanie zawarte w obejrzanych świadectwach i wideoklipach lub zbagatelizować temat. Pamiętaj jednak że w życiu zbieramy to co siejemy i zawsze ponosimy konsekwencje naszych decyzji: dobrych lub złych.

Portal portalem ale czasem dobrze jest spotkać się osobiście. Po to chodzi się na koncerty, do teatru, na imprezy. Oprócz działalności “wirtualnej” prowadzimy również realną inicjatywę muzyczną na warszawskiej Pradze o nazwie Rap Festiwal Praski. Materiały z poprzednich edycji możesz obejrzeć klikając ten link: http://festiwalpraski.pl/wideo/ a zapowiedzi bieżącej znajdziesz na tej stronie oraz naszym profilu fb.

Prowadzimy również cykliczne warsztaty młodzieżowe w Warszawie pod nazwą Akademia Festiwalu Praskiego. Opis Akademii i jej aktualny program znajdziesz pod tym adresem: http://festiwalpraski.pl/warsztaty-i-profilaktyka/akademia-festiwalu-praskiego/.
To nie są dodatkowe lekcji religii. Warsztaty mają na celu wyposażenie każdego uczestnika w zestaw PRAKTYCZNYCH umiejętności umożliwiających swobodne wyrażanie się we współczesnym świecie w duchu chrześcijańskim.
Szukasz pomysłu na życie ? Nie jesteś pewien swoich mocnych i słabych stron ? Chcesz nauczyć się czegoś praktycznego i pożytecznego lub poszukać inspiracji albo poznać fajnych ludzi ? Brakuje ci motywacji do zmiany ? AFP to miejsce dla Ciebie. Prowadzimy również spotkania związane z profilaktyką uzależnień w szkołach. Chcesz abyśmy odwiedzili Twoją szkołę ? Tutaj znajdziesz więcej informacji.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania skontaktuj się z nami pod adresem info@festiwalpraski.pl lub przez profil fb “festiwal praski”.

A najlepiej już teraz weź Biblię do ręki i otwórz nowy rozdział swojego życia. Rozmawiaj z Bogiem własnymi słowami każdego dnia a przekonasz się osobiście o prawdziwości słów zawartych w Jego Słowie oraz tekstach kawałków udostępnionych w tym serwisie. Przekonaj się że dla wierzącego nie ma nic niemożliwego i zobacz jak łatwo przekuć nawet te najśmielsze marzenia w rzeczywistość !
Przyjmuj regularnie antidotum na truciznę grzechu i żyj pełnią życia.
Prawdziwa miłość jedno ma imię i jest nim JEZUS !

“Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.” [Ew. Jana: 3,16]